מה זה NLP

ראשי התיבות של של המונחNLP הן: Neuro Linguistic Programming, ובתרגום חופשי לעברית: תכנות שפתי נוירולוגי.

שיטת ה- NLP היא פרי פיתוח לקידוד ויצירת מצוינות שמאפשרת לנו באופן תמידי להשיג את היעד הבא שלנו בחיים בתחום האישי, הכלכלי, התעסוקתי, הזוגי וכיו”ב.

העולם שסביבנו משתנה ללא הרף. בכל רגע מומצאות המצאות חדשות, טכנולוגיות, חברתיות, בכל רגע יש תחום חדש ללמוד, “הדבר הבא”. במצב כזה, כולנו חייבים לסגל לעצמנו מיומנויות של גמישות ואלסטיות, סתגלתנות לעולם משתנה, השתנות תמידית ביחד איתו, בקצב המהיר שמוכתב לנו.

לא רק העולם שסביבנו משתנה, גם האנשים שסביבנו משתנים יותר ויותר, חוויות התקשורת הופכות לקצרות יותר, טכנולוגיות, רחוקות. המסרים הופכים לקצרים יותר ולכן נדרשת מאיתנו היכולת להבין יותר בפחות זמן, עם פחות מלל. נדרש מאיתנו לחשוב מהר, להבין את דפוס החשיבה, הכוונה, המסר של מי שמולנו ולהגיב. מהר (כמובן).

עם זאת, בתוך ריבוי הגירויים המופלא הזה, רבים מאיתנו יכולים גם ללכת לאיבוד. עם הצורך בגמישות מחשבתית ויכולת שינוי, ניצב בפנינו אתגר נוסף: להישאר נאמנים לעצמנו, לגרעין האמונות והערכים שלנו, לייעוד שלנו. להנות מהרגע. מהדרך.

ה- NLP מאפשר לנו לזהות תבניות שפה וחשיבה, פרדיגמות, המצויות הן במודע והן בתת המודע, שלנו ושל הסביבה שמולנו. על ידי זיהוי ושיפור תמידי של התבניות שלנו, מתאפשר לנו להיות תמיד בתנועה קדימה למיצוי גבוה יותר של הפוטנציאל האישי שלנו.

ה-NLP מאפשר למעשה לימוד של דפוסי החשיבה, השפה וההתנהגות שלנו באופן שמאפשר לנו לבנות אסטרטגיות נכונות להליכי קבלת החלטות, לבניית מערכות יחסים, לעולם העסקים, למכירות, כל זאת, תוך חיזוק אלמנטים של השראה, מוטיבציה ויצירתיות בתוכנו.

האסטרטגיות החדשות שנבנות במהלך הליך האימון נכנסות במקום האסטרטגיות הישנות, שהפעילו אותנו עד היום והפכו למעין טבע שני. אלו הן כל אותן תגובות “אוטומטיות” שלנו, שלא תמיד ברור לנו מתי התחילו ומה עוד התועלת שבהן.

החלפה זו של אסטרטגיות חשיבה מאפשרת הטמעה של שינוי מהותי ואיכותי, לא רק ברמת ההתנהגות שלנו, אלא גם ברבדים העמוקים יותר של החשיבה והרגשות שלנו.

מכאן, הדרך לכל יעד, לכל מטרה, הופכת לקלה ומהנה הרבה יותר.